KONTAKT OSS

Besøksadresse Lysaker Torg 8
1366 Lysaker
Norge
Postadresse Postboks 197
1326 Lysaker
Norge
Telefon sentralbord
Telefon kundesenter
Epost post@autentico.no
Foretaksnummer 997 417 666

Geir Gjerdrum

Managing Director

geir@autentico.no

Kristina Gjerdrum

Finance Manager

kristina@autentico.no

Martin Paulsen

Product Manager

martin@autentico.no

Annette Storm

Communication Manager

annette@autentico.no

Frode Espedal

Sales Manager

frode@autentico.no

Ove Kvalheim

Product Manager

ove@autentico.no

Mai Tjemsland

Portfolio Manager

mai@autentico.no

Larysa Kuzenko

Office Assistant

larysa@autentico.no

Fem flinke ferskinger fra Sør-Afrika

Mandag 16. Oktober har vi besøk av fem unge og lovende vinmakere fra Sør-Afrika. De har til felles at de er flinke ferskinger som vil vise verden at Sør-Afrika fortjener en plass blant vedens mest spennende vinland.

Middag for én på Galt

Heiamat har testet ut en av Oslos nyeste spisesteder! Les om Espens opplevelse her.

Den sørafrikanske vinrevolusjonen fortsetter

Da Vinmonopolet satset på viner fra Swartland høsten 2015 ble det skrevet om revolusjon på polet. Nå er Sør-Afrika i ferd med å reise seg som vinland: Fra en trend med nedadgående salg og slagside av billigviner i kartong  er det nå vekst i flaskesalget og særlig av de dyrere vinene.

Tariquet le Rosé 2016

Denne rosévinen signert Grassabrødrene hos Domaine du Tariquet, er laget på en miks av syrah, cabernet franc, merlot og tannat. Den har duft og smak som av rips, bringebær og urter. I munnen er den frisk, urtepreget og med smak av røde bær. Det enkleste tipset for denne rosévinen og mat er at den passer til til sommermaten, gjerne de rosa som reker og laks. Server denne vinen som terrassevin, til aperitiff og til sommerens salater, grønnsaker og lyst kjøtt eller sjømat. Du finner den på Vinmonopolet i basis kategori 6. Varenr. 4410401 kr 125,-